EN DE X

AERO RC-109 GÖRÜCÜYE ÇIKTI

AERO RC-109 Görücüye Çıktı

Son iki yılda ürettiğimiz alüminyum kadrolarıyla bisiklet severlerin memnuniyetini kazandığımızı düşünüyoruz. Yeni yılda ise bisiklet kullanıcılarının farklı ihtiyaç ve beklentilerine yönelik hamleler yapmayı planladık. 2019’da ürün yelpazesinde birtakım güncellemelere gittik, en büyük yeniliği piyasaya sürdüğümüz karbon bisikletlerle yapıyoruz.

Corelli Bisiklet Satış Müdürü Uğur Kül anlatıyor: “Kullanıcı talepleri doğrultusunda karbon bisiklet üretme kararı aldık. Alüminyum kadro ve diğer ekipmanların yerli üretiminde yakaladığımız başarıyı karbon bisikletler sınıfında da yakalamayı amaçlıyoruz.”

Ar-ge çalışmalarına verdiğimiz önem düşünüldüğünde firmamız için karbon kadro üretimi, bisiklet endüstrisinin geldiği son noktada kaçınılmaz istikamet. Bu bağlamda piyasaya sürdüğümüz karbon yol bisikleti Aero RC-109, adından da anlaşılacağı üzere hız ve aerodinamiklik ön planda tutularak geliştirildi.

Karbon kadro, aerodinamik profil borular, alın borusunun her iki yanından aşağı doğru uzanan aero karbon maşa ve kelepçesiz sele borusu gibi her biri hava sürtünmesini minimuma indirecek özelliklerle Aero RC-109, kullanıcısına daha fazla hız sunmayı amaçlıyor.

Aero RC-109 üzerinde fabrikamızda ürettiğiöiz, tamamen yerli Dacron Aero Race marka jantlar, tercih edildi. Alüminyum Dacron Aero Race jantlar, önde 20, arkada ise 24 yassı telli olarak geliyor. Rulmanlı göbekler, 9-10-11’li sistemlere uygun. 40mm profil jantlar, Schwalbe’nin 700×25 Lugano model lastikleriyle kombinlendi. Bu sayede Aero RC-109 hem ıslak hem de kuru zemin koşullarında güvenilir bir sürüş performansı sunuyor. 

Aero RC-109’da Shimano’nun yeni Ultegra R8000 serisi bulunuyor. Ancak daha uygun fiyatlarla Tiagra ve 105 seçeneklerinin mevcut olduğunu belirtelim. Arka ve ön vitesler, aynakol, fren kolları, zincir, ruble, fren pabuçları ve orta göbek gibi temel aksamların tamamında Ultegra parçalar kullanan Aero RC-109, yeni Ultegra ile hafiflik ve sertliği bir araya getiriyor. Bir detay da, Di2 bağlantısına imkan veren kadro üzerinde ekstra kablo giriş yerleri mevcut. Bu yolla bisikleti daha üst seviye bir grupset ile kullanmak isteyen kullanıcılara alternatif çözüm yolu sunuyoruz. 

52-36 yarı kompakt aynakolun kullanıldığı Aero-RC 109, arkada 11-28 dişli oranı ile düz yolda rahatlıkla hızlanabildiği gibi yokuş çıkılmasına da yardımcı oluyor. 

01 Ocak 2019

Karşılaştırma listesinde 0 model bulunuyor.